I Tischnerowska Dyskusja Młodych

debaty_logo

4 marca o godzinie 12.00 w Powiatowym Zespole Szkół Nr2 w Oświęcimiu odbędzie się pierwsza z planowanych europejskich debat młodzieży. Jest to jeden z elementów programu pt. „Ogarnąć Europę”, w skład którego wchodzi również Ogólnopolski Konkurs Interdyscyplinarny im. ks. prof. Józefa Tischnera „Mikroprofesor”.

W piątek spotkają się drużyny z I LO im. Seweryna Goszczyńskiego z Nowego Targu „ZYNGRA” oraz z Zespołu Szkół nr2 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego z Dębicy „CENZURA”. Tematem dyskusji będzie sprawa uchodźców, przy czym drużyny między sobą ustaliły, że Dębica będzie bronić tezy o konieczności przyjmowania mieszkańców Afryki Północnej, natomiast uczniowie z Nowego Targu gorąco będą temu zaprzeczać. Drużyny zmierzą się również z pytaniami od eksperta, pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego pana Jana Linianego – wiceprezesa fundacji Laboratorium Inicjatyw Środkowoeuropejskich. Znajdzie się też czas na zaprezentowanie stanowisk i zaatakowanie w rzeczowej dyskusji tezy przeciwnika.

Imprezę obiecał uświetnić swoją obecnością Starosta Oświęcimski – Zbigniew Starzec oraz Dyrektor Biura Poselskiego Róży Thun, która jest patronem imprezy – Piotr Stolecki.

Następne spotkanie odbędzie się w Dębicy 1 kwietnia, gdzie z problemami Europy zmierzą się szkoły z Nowego Targu i Oświęcimia.

Organizator – Piotr Kak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

eighteen + 3 =