Informacje,  Konkursy

Na ścieżkach życia – tischnerowskie drogowskazy

lodz2015plakatIX Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy” przeszedł już do historii. Choć nie był on jeszcze tym jubileuszowym, bowiem dopiero za rok świętować będziemy jego okrągłą rocznicę, to był mimo wszystko szczególny. Szczególny dlatego, że zbiegł się z 10-tą rocznicą przynależności do wielkiej Tischnerowskiej Rodziny i obchodami 70-lecia istnienia szkoły. Zaproszenie na ten wyjątkowy wieczór przyjął jak zawsze niezawodny brat naszego Patrona pan Kazimierz Tischner, reżyser filmu „Jego Oczami” pan Szymon Wróbel oraz po raz pierwszy rektor Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, politolog, orientalista, były ambasador RP pan profesor Piotr Kłodkowski .

Honorowym patronatem objęli Konkurs podobnie jak rok temu Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska , Prezydent Miasta Hanna Zdanowska, Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński oraz Prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” Kazimierz Tischner.
Po blisko 30 min. burzliwych obrad jury Konkursu w składzie: prof. Witold Glinkowski, dr Joanna Błażejewska, dr Maciej Woźniczka i kustosz Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi Małgorzata Wiktorko ogłosili wyniki.
Ku naszej ogromnej radości I miejsce przypadło reprezentantce „Tischnerówki” z Łodzi Natalii Misiak uczennicy klasy IIRJ, II miejscem musiała zadowolić się przedstawicielka XXVI Liceum Ogólnokształcącego im .K. K. Baczyńskiego w Łodzi Natalia Kurek, III miejsce powędrowało zaś do Natalii Krajdy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi.

Jury przyznało także trzy wyróżnienia: Emilii  Brożek z Gimnazjum nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie, Joannie Gąsienicy-Giewont reprezentującej Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem oraz Danielowi  Warchołowi uczniowi  Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni.

W tym roku nasi Tischnerowscy Przyjaciele zwiedzali najpiękniejszy łódzki pałac Poznańskiego, w którym kręcone były niegdyś kadry do filmu „Ziemia obiecana”

Za rok podczas jubileuszowych zmagań konkursowych przygotujemy jubileuszowe atrakcje. Dziś nie pozostaje nam nic innego jak  powiedzieć – do zobaczenia za rok!

Ewa Kowalska

Zapraszam do galerii (PZK).

 

Możliwość komentowania Na ścieżkach życia – tischnerowskie drogowskazy została wyłączona