XX rocznica nadania ks. Tischnerowi doktoratu honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego

XXIII LO uczestnikiem uroczystości poświęconej dwudziestej rocznicy nadania ks. Józefowi Tischnerowi przez Uniwersytet Łódzki tytułu doktora honoris causa.

ulodzGłówne uroczystości, odbyły się 5 marca i zostały podzielone na dwie części. O godz. 15:30 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu, odbyła się debata pt. „Wybrałem, aby być ciasnym i tępym filozofem Sarmatów”, w której udział wzięli filozofowie: prof. Jacek Filek, prof. Witold Glinkowski, prof. Zbigniew Stawrowski i prof. Karol Tarnowski. Tę część uroczystości Uniwersytet Łódzki przygotował wspólnie z krakowskim Instytutem Myśli Józefa Tischnera (było bardzo mądrze).
Część druga, wspomnieniowa, rozpoczęła się o godz. 19 w klubokawiarni „Niebostan” W trakcie spotkania przywołane zostały wywiady z ks. Józefem Tischnerem, fragmenty jego książek, można tez było wysłuchać wspomnień osób bezpośrednio związanych z naszym Patronem. Gościem specjalnym spotkania był „Ojciec Rodziny Szkół Tischnerowskich” Kazimierz Tischner, któremu towarzyszyła kapela góralska „Nasza Rodzinka”, złożona z członków rodzin Staszlów, Trebuni-Tutków i Wyrostków (było wesoło i wzruszająco).

Ewa Kowalska

Tutaj możecie zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia