Ruszył XII Mikroprofesor

konk1Rozpoczęły się zapisy uczestników XII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego im. ks. prof. Józefa Tischnera Mikroprofesor.
Nasz patron powiedział kiedyś, że „…wszystko zaczyna się od muzyki…” i właśnie muzyka jest motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu. W Mikroprofesorze mogą brać udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Honorowy patronat jak co roku objął pan Kazmierz Tischner – prezes Stowarzyszenia Drogami Tischnera.

Konkurs propaguje idee księdza profesora, dociera z nimi do wszystkich województw w Polsce, mamy przyjaciół zarówno w woj. kujawsko-pomorskim jak i podlaskim, do wyróżniających się województw pod względem zainteresowania na pewno należą również; śląskie, podkarpackie, dolnośląskie i małopolskie. Wspierają nas takie instytucje jak Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu i Stowarzyszenie Drogami Tischnera. Podczas finałów swoją obecnością zaszczycali nas tacy goście jak prezes SDT Kazimierz Tischner, doradca prezydenta RP Henryk Wujec, senator RP Stanisław Hodorowicz czy JM Rektor PPWSZ w Nowym Targu dr hab. n. med. Iwon Grys.

Zachęcamy nauczycieli szkół tischnerowskich do propagowania wśród uczniów idei konkursu, zawsze cieszymy się kiedy spotykamy uczestników z tych właśnie szkół, czekamy na Waszych uczniów, szczegóły znajdziecie KLIKAJĄC TUTAJ.

Prezes Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Oświatowych – Piotr „Zbój” Kak