Informacje,  Konkursy,  Wydarzenia

Mikroprofesor powraca.

Już od poniedziałku będzie można dokonywać rejestracji do XV Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego im. ks. prof. Józefa Tischnera MIKROPROFESOR. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie konkursu. Wracamy po dwóch latach, tutaj należy chyba wspomnieć o niektórych zmianach:

ETAP I – OMNIBUS

Omnibus zaproponuje uczniom szkół ponadpodstawowych cztery testy wiedzy, każdy po 40 pytań, pierwszy rozpocznie się 3 marca. W tym etapie uczniowie będą mogli wykazać się znajomością takich dziedzin jak:

– historia życia i działalności ks. prof. Józefa Tischnera
– informatyka
– muzyka
– wiedza o Skandynawii (geografia w tym roku zawędrowała na północ Europy)
– filozofia
– matematyka
– fizyka
– historia XX wieku

Sporo tego? Owszem, dlatego ta część konkursu nazywa się Omnibus.

ETAP II – CREATOR

Równolegle, nieubłaganie będzie upływał czas dla tych, którzy zechcą nam przysłać prace na II etap konkursu nazwany Creatorem.

Tutaj uczestnicy będą musieli wykazać się wyobraźnią, zmysłem estetycznym, znajomością komputerowych narzędzi graficznych i zaprojektować plakat pt. spoTKANIA. Z jednej strony trudne, bo nie wiadomo jak to ugryźć, z drugiej jednak wyobraźnia ma tutaj tak szerokie pole do działania, że spodziewamy się arcydzieł, których nie powstydziliby się najlepsi polscy autorzy plakatów z Władysławem Plutą na czele, a wiadomo, że polska szkoła plakatu jest jedną z najlepszych na świecie.

ETAP III – VICTOR

Wreszcie finał nazwany Victor (łac. zwycięzca). Najlepsi, z najlepszych spotkają się w czerwcu, jak za starych dobrych czasów w Łopusznej, by zmierzyć się z typowo informatycznymi zadaniami praktycznymi. Etap ten wyłoni zwycięzcę, nowego Mikroprofesora. Oczywiście nie obędzie się bez nagród, ale oprócz nich, chyba najwspanialszą będzie to, że zjedziemy się wszyscy aby uczestniczyć w spoTKANIU, w dwudziestą rocznicę smierci naszego wielkiego patrona – księdza profesora Józefa Tischnera…

Do zobaczenia więc w Łopusznej, a w poniedziałek zaczynamy się rejestrować.

Piotr Kak

Możliwość komentowania Mikroprofesor powraca. została wyłączona