Informacje,  Wydarzenia

19. rocznica śmierci ks. prof. Józefa Tischnera

28 czerwca minęło 19 lat od śmierci ks. prof. Józefa Tischnera – wybitnego myśliciela, teologa, niezwykłego duszpasterza, kaznodziei, świetnego publicysty, miłośnika góralszczyzny. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się w Łopusznej na cmentarzu przy grobie Tischnera. Przy mogile filozofa pojawiło się kilkanaście pocztów sztandarowych m. in. oddziałów Związku Podhalan. Przygrywała szczególnie liczna góralska muzyka. Hołd Tischnerowi złożyli  regionaliści, samorządowcy, przyjaciele, rodzina i rzesze górali oraz goście z odległych stron.

W pobliskim kościele odbyła się Msza Św., którą w intencji zmarłego 19 lat temu ks. Tischnera, a także w związku z tegorocznymi obchodami 100-lecia Związku Podhalan w Polsce i 45-lecia ZP Oddział Łopuszna celebrował ks. Władysław Zązel.

Po Mszy Św. uczestnicy zgromadzili się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej, gdzie Prezes Związku Podhalan w Polsce odczytał stanowisko zgromadzonych w sprawie zarzutów wystosowanych przez Sławomira Cenckiewicza na temat Ks. prof. Józefa Tischnera.

Treść listu do przeczytania TUTAJ.

Źródło – Związek Podhalan.

Możliwość komentowania 19. rocznica śmierci ks. prof. Józefa Tischnera została wyłączona