Informacje

XII Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski „Na ścieżkach życia -Tischnerowskie drogowskazy” – zakończony.

XII Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski „Na ścieżkach życia -Tischnerowskie drogowskazy” już za nami. Jak zawsze Tischnerowscy Przyjaciele, przed zmaganiami konkursowymi, zwiedzali nasze miasto. W tym roku były to: Muzeum Kinematografii, Łódzka Filmówka, Pałac Herbsta, Palmiarnia i Księży Młyn. Swoją wędrówkę zakończyli w klimatycznych salach restauracji „Czeski Film” Miło nam, że możemy dzielić się z Wami, drodzy uczestnicy, najpiękniejszymi zabytkami naszej małej ojczyzny.

Zaproszenie na tegoroczną edycję Konkurs przyjęli także przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi, Łódzkiego Kuratorium Oświaty oraz tak bliscy naszemu sercu: pani Jolanta Chełmińska – wcześniej wojewoda łódzki, obecnie prezes Łódzkiego Oddziału PCK, pan Kazimierz Tischner- brat ks. prof. Tischnera, prezes stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, pan Szymon Wróbel- reżyser i dziennikarz, pan prof. Mieczysław Ronkowski wykładowca Politechniki Gdańskiej ,pan Janusz Moos- dyrektor ŁCDN i KP oraz była dyrektor naszej szkoły, pani Jolanta Swiryd.

W trakcie obrad jury mogliśmy posłuchać rozmowy z panem Szymonem Wróblem, wielkim entuzjastą wszystkiego, co Tischnerowskie. Pierwsza wizyta pana Szymona z ekipą filmową w naszym liceum zbiegła się pracami nad projektem „Jego oczami”, a było to 5 lat temu. Od tego czasu pan Szymon zrealizował jeszcze dwa obrazy „Z domu” oraz najnowszą produkcję  „Ojciec, czyli o Pieronku” I choć obecnie jest bardzo zajęty promocją swojej książki, to jednak znalazł czas, aby być z nami tego wieczoru. Moderatorem spotkania był opiekun szkolnego radia 23-ka wraz ze swoimi podopiecznymi.

I nadszedł w końcu długo oczekiwany moment ogłoszenia wyników. Jury w składzie : prof. Witold Glinkowski z Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego – przewodniczący jury, prof. Maciej Woźniczka Dyrektor Instytutu Filozofii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, 
dr Joanna Błażejewska  z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Małgorzata Wiktorko kustosz muzeum MS Kwadrat w Łodzi.
pierwsze miejsce przyznało gimnazjalistce z Ligoty ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera- Aleksandrze Zuziak, miejsce drugie (ku naszej ogromnej radości) powędrowało do przedstawiciela łódzkiej Tischnerówki – Piotra Muhammada z 3MD. Piotrze, jesteśmy z Ciebie bardzo, bardzo dumni! Miejscem trzecim zadowolić musiała się natomiast Maria Smolarz z XXVI LO z Łodzi.
Jury przyznało także dwa wyróżnienia: Julii Kowalczyk z II LO w Rabce- Zdroju i Zuzannie Górskiej z II LO w Łodzi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i z nadzieją mówimy: do zobaczenia za rok!

>>> ZAPRASZAMY DO GALERII <<<

Możliwość komentowania XII Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski „Na ścieżkach życia -Tischnerowskie drogowskazy” – zakończony. została wyłączona