Informacje,  Wydarzenia

Spotkanie w Lipowej

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej zaprasza 10 października, o godz. 16:30 na spotkanie pt. „Małe Ojczyzny ks. Józefa Tischnera”. Gościem będzie Pan Kazimierz Tischner, brat ks. Profesora – prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, które rok temu zostało laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej.

Nagroda przyznawana jest od 2008 r. przez Parlament Europejski. Jest to wyraz uznania dla osób i organizacji prowadzących działalność na rzecz promowania wartości europejskich. 

Poza wspomnieniami związanymi z samym ks. Profesorem Tischnerem, jego dokonaniami, czy uczniami takimi jak Jarosław Gowin, na spotkaniu mowa będzie zapewne również o płycie „Tischner. Mocna nuta”. Ten krążek niedawno miała swoją  premierę, a jego  pomysłodawcą jest właśnie Pan Kazimierz Tischner. Na tą płytę muzykę skomponowali  Mirosław Kowalik z zespołu Raz Dwa Trzy i Jan Trebunia-Tutka. A znajduje się na niej jedenaście tekstów, inspirowanych fragmentami pism ks. Tischnera, napisała Izabela Domańska-Kowalik. W nagraniu wzięła udział plejada gwiazd, m.in. Kayah, Trebunie-Tutki, Wojciech Waglewski, Zygmunt „Muniek” Staszczyk, Jorgos Skolias i Mateusz Pospieszalski.

Możliwość komentowania Spotkanie w Lipowej została wyłączona