Odebraliśmy Europejską Nagrodę Obywatelską!

Celem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej jest „uhonorowanie wyjątkowych Europejczyków” – ludzi pracujących na rzecz innych, urzeczywistniających swoim działaniem podstawowe wartości, na których opiera się Unia Europejska.

W roku 2017 nagrodzono 52 osoby i instytucje z całej Europy, w tym trzy z Polski. W gronie nagrodzonych znalazło się nasze Stowarzyszenie, nominowane przez posłankę do Parlamentu Europejskiego  panią Różę Thun.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 12 października 2017 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego. W imieniu  Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” nagrodę odbierał pan Kazimierz Tischner.

 Dzięki życzliwości Pani Poseł Prezesowi towarzyszyli niezastąpieni w realizacji projektów Stowarzyszenia dr Stanisława Trebunia – Staszel i Wojciech Bonowicz oraz czteroosobowa grupa członków SDT.

Uroczystość odbyła się w podniosłym  nastroju. To wielki zaszczyt, że nasze Stowarzyszenie zostało wyróżnione i znalazło  się wśród wyjątkowych Europejczyków.

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim członkom, osobom wpierającym i współtworzącym nasze projekty – dzięki Wam nasza wspólna praca została tak wyjątkowo doceniona.

Zapraszamy na galę nagrody planowaną na 2. grudnia 2017 r. w Krakowie, w siedzibie Akademii Sztuk Teatralnych (dawna PWST) ul. Straszewskiego 22  o godz. 12.00. Będziemy mogli pogratulować sobie nawzajem.