Informacje,  Konkursy

X Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy” to już historia.

dsc_8890Zaproszenie na ten wyjątkowy wieczór przyjął jak zawsze niezawodny brat naszego Patrona pan Kazimierz Tischner, reżyser filmu „Jego Oczami” i ostatniej produkcji „Z domu” pan Szymon Wróbel, poeta krakowski i autor biografii ks. Tischnera pan Wojciech Bonowicz, oraz po raz pierwszy pan profesor Mieczysław Ronkowski z Politechniki Gdańskiej. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Prezes Łódzkiego Oddziału PCK pani Jolanta Chełmińska (niegdyś Wojewoda Łódzki) i wielki Przyjaciel naszej szkoły. Obecni byli także przedstawiciele łódzkich władz samorządowych oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego. Honorowym patronatem objęli Konkurs podobnie jak rok temu Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz Prezes Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” Kazimierz Tischner. W przerwie, gdy obradowało jur, dyrektor szkoły podziękowała współorganizatorom 10-edycji Konkursu, a czas oczekiwania na werdykt umiliły nam absolwentki i uczennice liceum.

Po blisko 30 min. burzliwych obrad jury Konkursu w składzie: prof. Witold Glinkowski, dr Joanna Błażejewska, dr Maciej Woźniczka i kustosz Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi Małgorzata Wiktorko ogłosili wyniki. I miejsce ex aequo  przypadło reprezentantce XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi Dominice Cybulskiej oraz Kindze Musiał  z XXV Liceum Ogólnokształcącego im. im. Stefana Żeromskiego w Łodzi. Miejscem II musiała zadowolić się przedstawicielka naszego liceum Dorota Wituła z klasy 2M., ale i tak jesteśmy z niej dumni. Brawo Dorotko!!! III miejsca jury nie przyznało. Dwa wyróżnienia natomiast powędrowały do Agnieszki Kubiak z Gimnazjum nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu oraz Eweliny Trzop z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju. W tym roku nasi Tischnerowscy Przyjaciele zwiedzali filmową Łódź: PWSFTv iT, Muzeum Kinematografii oraz słynna ulicę Piotrkowską z jej aleją gwiazd- . Dziś nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć – do zobaczenia za rok!

Ewa Kowalska

Możliwość komentowania X Ogólnopolski Konkurs Filozoficzno-Oratorski „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy” to już historia. została wyłączona