Monthly Archives: Październik 2017

Wizyta laureatów Mikroprofesora w Brukseli

Na zaproszenie europosłanki pani Róży Thun, ekipa Mikroprofesora udała się do Brukseli aby zapoznać się z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego. Wizyta, która miała miejsce w dniach 15-19.10.2017 przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Uczestnicy oprócz spotkania z panią poseł w europarlamencie, mogli zwiedzić tzw. Dom Historii Europy, w którym dowiedzieli się jak Europa dochodziła do zjednoczenia oraz Parlamentarium czyli muzeum Parlamentu Europejskiego. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła brukselska starówka ze słynnym Grand Place i „siusiającym chłopczykiem”. Wręczyliśmy również upominki; pani Róża otrzymała od nas ręcznie wyszywaną poduszkę oczywiście w różyczki, natomiast panie które się nami opiekowały – równie puchate sowy. Serdecznie dziękujemy pani poseł za zaproszenie i wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego spotkania. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć poświęconej wizycie SDT w Brukseli

Zapraszamy do galerii zdjęć poświęconej wizycie SDT w Brukseli i wręczeniu Europejskiej Nagrody Obywatelskiej.

IMG_98144 h_resize

WSZYSTKO TUTAJ.

Odebraliśmy Europejską Nagrodę Obywatelską!

Celem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej jest „uhonorowanie wyjątkowych Europejczyków” – ludzi pracujących na rzecz innych, urzeczywistniających swoim działaniem podstawowe wartości, na których opiera się Unia Europejska.

W roku 2017 nagrodzono 52 osoby i instytucje z całej Europy, w tym trzy z Polski. W gronie nagrodzonych znalazło się nasze Stowarzyszenie, nominowane przez posłankę do Parlamentu Europejskiego  panią Różę Thun.

Kalendarz imprez na 2017/18

W menu (u góry strony) „Działalność SDT” pojawił się nowy kalendarz imprez „tischnerowskich” na rok 2017/2018. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem, udziału w imprezach i przysyłania własnych pomysłów konkursów, zjazdów, zlotów, przedstawień itp. które przed realizacją wpiszemy do kalendarza.

Wszystkiego dobrego – redakcja.

Europejska Nagroda Obywatelska

Kochani ,,tischnerowcy’’.

Z wielką radością informuję, że Stowarzyszeniu ,,Drogami Tischnera’’ działającego w ramach Rodziny Szkół ,,tischnerowskich’’, została przyznana Europejska Nagroda Obywatelska za rok 2017. Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się 11 pażdziernika w Brukseli, natomiast >> Uroczysta Gala << związana z przyznaniem tej nagrody odbędzie się 2 grudnia 2017 r. o godz.12-tej w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego /dawna nazwa P.W.S.T/ Kraków ul. Straszewskiego 22.

W programie uroczystości m. innymi;

Zmiana terminu konferencji „Spotkanie z Innym”

Drodzy uczestnicy konferencji !

Uprzejmie informuję, że termin konferencji pt. ,,SPOTKANIE Z INNYM’’ z przyczyn niezależnych od organizatorów  uległ przesunięciu.
Aktualny termin to; rozpoczęcie 17.02. godz. 10.00. zakończenie 18.02. 2018 r. ok. 15.00 godz. /Łopuszna Ośrodek ,,Nataneal’’/. Szczegółowy program zostanie podany w późniejszym terminie. Istnieje możliwość wcześniejszego zakwaterowania po wcześniejszym zgłoszeniu w recepcji.

W związku z zaistniałą sytuacją zmiany terminu, proszę o ponowne potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail ; kaztischner@gmail.com lub tel.728883525 z podaną liczbą uczestników. / do 15.11.2017 r./
Przepraszając za zmianę terminu pozdrawiam i do zobaczenia na wspólnym konferencyjnym spotkaniu.

Kazimierz Tischner

Szanowni Dyrektorzy szkół i innych placówek oświatowych

Łopuszna 2.10 2017 r

W związku z reformą oświaty a w tym, wygaszaniem i łączeniem Gimnazjów których Patronem był ks. prof. Józef Tischner w imieniu Stowarzyszenia ,,Drogami Tischnera’’, Rodziny Szkół ,,tischnerowskich’’ proponuję by w razie zaistniałych trudności przedmioty związane z Patronem, w tym; sztandary z wizerunkiem lub bez wizerunku Patrona, tablice informacyjne gdzie widnieje nazwisko Patrona, zbiory dokumentów, kapelusz góralski jako symbol ,,Ślebody’’ w Rodzinie Szkół ,,tischnerowskich” i inne przedmioty związane z historią Szkoły zostały poszanowane i w godny sposób przekazane do Izby Pamięci Księdza Tischnera t.z.w. ,,Tischnerówki ‘’ w Łopusznej.
Podjęte działania mają na celu uszanowanie postaci Patrona, który został wybrany przez społeczność szkolną i ludzi, którym postać Księdza Profesora była szczególnie bliska bo też w ten sposób będziemy mogli uszanować nie tylko ludzi związanych z Patronem ale również te wartości które przekazywał Ksiądz Profesor. Nie możemy niszczyć autorytetów które dała nam historia Polski.
Łopuszna i ,,Tischnerówka’’ to szczególne miejsca gdzie można zdeponować i w ten sposób dać możliwość zwiedzającym czytać kartę historii Szkół którą tworzył Ksiądz Profesor. W razie podjęcia takiej decyzji prosimy o kontakt telefoniczny 728883525 lub e-mail kaztischner@gmail.com celem uszczegółowienia terminów i programu tych doniosłych uroczystości.

Z wyrazami szacunku
Kazimierz Tischner

Prośba

W związku z reformą sytemu edukacji i reorganizacją szkół wszyscy koordynatorzy proszeni są o przesłanie do końca października 2017 r. na adres Prezesa Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” kaztischner@gmail.com  aktualnego wykazu członków ze swojej szkoły, którzy decydują się kontynuować przynależność do Stowarzyszenia Drogami Tischnera  i opłacać składki.