Monthly Archives: Sierpień 2017

Konferencja filozoficzna „Spotkanie z Innym”

Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” zaprasza na konferencję filozoficzną „Spotkanie z Innym”, która planowana jest w dniach
27 – 28 stycznia 2018 roku. Jej organizacja uzależniona jest od liczby uczestników. W związku z tym prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa w terminie do 30 września 2017 r. na adres kaztischner@gmail.com, tel. 728 883 525. Jeżeli zgłosi się odpowiednia liczba uczestników pan Kazimierz Tischner podejmie działania związane z rezerwacją miejsc noclegowych oraz ustali listę wykładowców.

Szkoły Tischnerowskie proszone są o przesłanie na w/w adres orientacyjnej liczby uczestników  konferencji ze swoich placówek. Pozostali zainteresowani zgłaszają się indywidualnie.

Od Srebrnej Góry po Czechy – „tischnerowcy” na wakacyjnym szlaku

Coroczne letnie wyjazdy członków Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” to już utrwalona tradycja. Ich celem jest odwiedzanie miejsc związanych z księdzem Tischnerem, a także spotkania z ludźmi, którzy go znali i cenią głoszone przez niego wartości. Tym razem udaliśmy się na Dolny Śląsk, w szczególności na Ziemię Kłodzką. Nasz kierowca, pan Stanisław sprawnie pokonał trasę z Łopusznej do Srebrnej Góry. Po drodze radośnie witaliśmy  kolejnych uczestników wycieczki. Do celu naszej podróży dotarliśmy w poniedziałek 24 lipca w godzinach popołudniowych. Uroczy hotel „Koniuszy”, a przede wszystkim życzliwi, pełni ciepła właściciele – państwo Krystyna i Leszek Górscy – sprawili, że poczuliśmy się jak w domu. Już pierwszy posiłek zwiastował, że istnieje niebezpieczeństwo przybrania na wadze. Smaczne i różnorodne potrawy serwowane nam były w trakcie całego pobytu, nie sposób było się im oprzeć… Ach, ta chałeczka z  domowym dżemikiem i inne specjały!