Monthly Archives: Styczeń 2016

Nauczyciel i wychowawca wobec współczesnych wyzwań cywilizacyjnych

017 IMG_2836 hs_resizeJedenasta Ogólnopolska Konferencja Filozoficzna, która odbyła się w Łopusznej w dniach 8-10 stycznia 2016 r. została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”. Była ona próbą odpowiedzi na pytanie o miejsce i rolę nauczycieli oraz wychowawców we współczesnej szkole w aspekcie wciąż nowych wyzwań cywilizacyjnych.

Spotkanie zainaugurował pan Jan Smarduch, wójt Gminy Nowy Targ, który objął konferencję honorowym patronatem. Następnie jej uczestnicy, którzy przybyli do Łopusznej z całej Polski obejrzeli film obrazujący efekty końcowe ubiegłorocznego projektu „Czytam, więc jestem”. Wieczorem miało miejsce tradycyjne kolędowanie zorganizowane przez Stanisławę Trebunię – Staszel z udziałem zespołu Młodzi Łopuśnianie.

XIII Rekolekcje z Księdzem Tischnerem

SONY DSC

SONY DSC

Jeszcze nie opadł kurz na drodze (ew. śnieżny pył) po ostatnich gościach konferencji w Łopusznej, a tu już chciałbym w imieniu organizatorów zaprosić wszystkich chętnych do Ludźmierza na szczęśliwe trzynaste rekolekcje wielkopostne z księdzem Tischnerem. Mottem przewodnim rozważań, które poprowadzi ks. Jacek Prusak będzie „Miłosierdzie – wszystko jest do uratowania”. Rekolekcje odbędą się w dniach 18-20 marca 2016 roku, zapisy przyjmuje koleżanka Maria Żurek mariazurek@onet.eu, lub pod nr telefonu 600 500 752. TUTAJ możecie zapoznać się z programem rekolekcji, który podlega ciągłym modyfikacjom.