Monthly Archives: Sierpień 2015

Imprezy do kalendarza

InformationPowstaje kolejny kalendarz imprez „tischnerowskich”. Bardzo prosimy o jak najszybsze przekazywanie informacji na ten temat na adres kaztischner@gmail.com

Prosimy również o aktualizację danych teleadresowych szkół tischnerowskich, u których oczywiście zaistniały jakieś zmiany np. nowy adres strony WWW, nowy numer telefonu, adres e-mail itd. Informacje te również prosimy przesłać drogą e-mailową na adres wskazany powyżej. Serdecznie dziękujemy.

Tischnerowską drogą na Śląsk

Wakacje to czas, kiedy grupa członków Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” wyrusza na wędrówkę. Nie inaczej było w tym roku. Ostatni tydzień lipca spędziliśmy na wycieczce pod hasłem „Śląsk. Etos pracy i piękno przyrody”. Jej organizatorzy, nasi przyjaciele mieszkający i pracujący właśnie w tym regionie Polski, chcieli pokazać nam różne jego oblicza.

032 IMG_63975 k+h z_resize

            Do celu naszej podróży dotarliśmy piątkowym popołudniem, 25 lipca i zakwaterowaliśmy się w hotelu „Pustelnik” w Wiśle Małej nad Jeziorem Goczałkowickim. W sobotę, tuż po śniadaniu wyjechaliśmy do Tarnowskich Gór. Tutaj znajduje się zabytkowa, pochodząca z XVIII wieku kopalnia srebra. Parkiem Repeckiego przeszliśmy do szybu „Ewa” skąd łodziami przepłynęliśmy odcinek 600 metrów (najdłuższy w Polsce przepływ podziemny) do szybu „Sylwester”.