Monthly Archives: Kwiecień 2015

Podziękowanie

pinkZarząd Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację finału konkursu „Rozwiń myśl” realizowanego w ramach projektu „Czytam, więc jestem! Czytamy polskich filozofów – Józef Tischner”. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem uczniów Szkół Tischnerowskich i zaprzyjaźnionych z nimi oraz placówek Siemacha Spot za ogromne i liczne zaangażowanie w interpretację myśli ks. prof. Józefa Tischnera. Dziękujemy też dyrektorom szkół, nauczycielom i opiekunom dzieci i młodzieży, a także rodzicom za wspieranie ich działań.

15. Dni Tischnerowskie – wielkie święto myślenia

315W Krakowie, z którym łączyła księdza profesora Józefa Tischnera szczególna więź, już w pierwszych dniach kwietnia zainagurowany został cykl wydarzeń związanych z tą wybitną postacią. W tym roku honorowy patronat nad Dniami Tischnerowskimi objął ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz. Tematem przewodnim wszystkich spotkań był „Spór o człowieka”.

Program jubileuszowych, 15. Dni Tischnerowskich zaplanowany został z dużym rozmachem. Od 9 kwietnia odbywały się lekcje czytania z „Tygodnikiem Powszechnym”, działała w Radiu Kraków „Strefa Tischnera”, zapraszano do myślenia najmłodszych pod hasłem „Pofilozofuj-My”, organizowano spotkania z ludźmi bliskimi księdzu Tischnerowi.

XII finał Mikroprofesora

W piątek tj. 24.04.2015 roku w Oświęcimiu, w Powiatowym Zespole Nr2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych odbędzie się finał połączony z rozdaniem nagród, Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Mikroprofesor. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była muzyka, bo jak mawiał ks. prof. Józef Tischner „…wszystko zaczyna się od muzyki…”.

„W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie” – „Pepe Band” Piotra Rajnisza z Rudy Śląskiej

Uczniowie startujący w dwóch pierwszych etapach musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu obsługi komputera ale również z dziedziny muzykologii, ponadto przygotowywali teledyski do myśli ks. prof. Józefa Tischnera. Najlepsi przyjadą w piątek do Oświęcimia. W konkursie w tym roku wzięło udział blisko 700 uczestników. W finale spotkają się:

  • Piotr Rajnisz – uczeń gimnazjum, Ruda Śląska, woj. śląskie,
  • Weronika Soboń – uczennica szkoły średniej, Dębica, woj. podkarpackie,
  • Dariusz Pisula – uczeń szkoły średniej, Częstochowa, woj. śląskie,
  • Paweł Jacewicz – uczeń szkoły średniej, Sokółka, woj. podlaskie,
  • Jarosław Gil – uczeń szkoły średniej, Częstochowa, woj. śląskie,
  • Maurycy Gast – uczeń gimnazjum, Gdańsk, woj. pomorskie,
  • Damian Bober – uczeń szkoły średniej, Lubsko, woj. lubuskie,
  • Kamil Jasiński – uczeń szkoły średniej, Bobrowa, woj. podkarpackie,
  • Fabian Babicki – uczeń szkoły średniej, Lubsko, woj. lubuskie,
  • Karol Lech – uczeń szkoły średniej, Stobierna, woj. podkarpackie

Harmonogram warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Zachęcam do zapoznania się z „Harmonogramem warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w ramach projektu „Czytam więc jestem”.

HARMONOGRAM

Program finału konkursu „ROZWIŃ MYŚL”

Przedstawiamy program finału konkursu „Rozwiń myśl”, który odbędzie się w sobotę, 25 kwietnia w Krakowie, w ramach 15. Dni Tischnerowskich.

program

 

Wyniki konkursu „Rozwiń Myśl”

laurObradujące dnia 15 kwietnia 2015 roku w Krakowie Jury oceniło prace uczestników zarówno konkursu plastycznego jak i literackiego, typując zwycięzców oraz przyznając wyróżnienia. Zachęcamy do zapoznania się z protokołami obrad jury, laureatom gratulujemy i zapraszamy wraz z opiekunami do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (ul. Straszewskiego 22) o godzinie 10.00, w sobotę 25.04.2015, gdzie odbędzie się uroczysty koncert laureatów połączony z wręczeniem nagród. Szczegóły programu imprezy w następnej informacji.

Wyniki konkursu literackiego     Wyniki konkursu plastycznego

W głebokim smutku…

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci pana Bogumiła Bandoły.

Droga Basiu, jesteśmy głęboko zasmuceni odejściem Twojego męża.
Pozostajemy myślą z Tobą i Twoimi Bliskimi.

 storczyk

Pożegnanie pana Bogumiła odbędzie się w niedzielę tj. 19.04.2015 r. w Kaplicy Cmentarnej w Woli o godz. 17.00, natomiast Msza św. rozpoczynająca uroczystości pogrzebowe będzie miała miejsce w poniedziałek o godz. 15.00 w kościele p.w. Matki Bożej Piekarskiej w Woli, po czym kondukt uda się na cmentarz w Brzeszczach, na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Bogumiła Bandoły.

Zarząd Stowarzyszenie Drogami Tischnera oraz redaktor witryny.