Category Archives: Wycieczki

Zapraszamy do galerii zdjęć poświęconej wizycie SDT w Brukseli

Zapraszamy do galerii zdjęć poświęconej wizycie SDT w Brukseli i wręczeniu Europejskiej Nagrody Obywatelskiej.

IMG_98144 h_resize

WSZYSTKO TUTAJ.

Od Srebrnej Góry po Czechy – „tischnerowcy” na wakacyjnym szlaku

Coroczne letnie wyjazdy członków Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” to już utrwalona tradycja. Ich celem jest odwiedzanie miejsc związanych z księdzem Tischnerem, a także spotkania z ludźmi, którzy go znali i cenią głoszone przez niego wartości. Tym razem udaliśmy się na Dolny Śląsk, w szczególności na Ziemię Kłodzką. Nasz kierowca, pan Stanisław sprawnie pokonał trasę z Łopusznej do Srebrnej Góry. Po drodze radośnie witaliśmy  kolejnych uczestników wycieczki. Do celu naszej podróży dotarliśmy w poniedziałek 24 lipca w godzinach popołudniowych. Uroczy hotel „Koniuszy”, a przede wszystkim życzliwi, pełni ciepła właściciele – państwo Krystyna i Leszek Górscy – sprawili, że poczuliśmy się jak w domu. Już pierwszy posiłek zwiastował, że istnieje niebezpieczeństwo przybrania na wadze. Smaczne i różnorodne potrawy serwowane nam były w trakcie całego pobytu, nie sposób było się im oprzeć… Ach, ta chałeczka z  domowym dżemikiem i inne specjały!

Podróż w czasie i przestrzeni

Zachęcam do lektury programu wycieczki w Sudety, która odbędzie się w lipcu przyszłego roku.

Podziękowanie

Aniu, Jolu i Renatko! Pragniemy wyrazić Wam wdzięczność za zorganizowanie powycieczkowego spotkania w Wadowicach, które sprawiło, że wróciliśmy we wspomnieniach do naszej letniej wyprawy na Kaszuby. Dziękujemy za perfekcyjne przygotowanie jego programu i zamówioną na sobotę pogodę, umożliwiającą spacer do schroniska „W murowanej piwnicy” imienia ks. prof. J. Tischnera. Za piękne krajobrazy. Za niezapomniane wrażenia z jazdy po wąskich dróżkach i górskich serpentynach. Za profesjonalne oprowadzenie po Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach. Za smaki domowych wypieków i papieskich kremówek. Za niezwykłą atmosferę pensjonatu w Jaszczurowej. Za to, że znowu mogliśmy być razem!

Uczestnicy spotkania

Wspomnień czar…

Cóż, wakacje już poza nami, ale żeby nieco przedłużyć ten „relaksu czas” jak śpiewał Andrzej Rybiński,

047 IMG_76579 h_resize

proponuję zanurzyć się we wspomnieniach i przeglądnąć sobie pokaźną galerię zdjęć z wycieczki po Kaszubach, która powstała dzięki koleżance Joasi Karbowy, oraz koledze Piotrowi Fajferowi.

TUTAJ TRZEBA KLIKNĄĆ

XIV Rajd Szkół Tischnerowskich

limanowa

Otrzymaliśmy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. ks.prof. Józefa Tischnera w Limanowej, Regulamin XVI Rajdu Szkół Tischnerowskich, który odbędzie się w dniach 29-30.09.2016. Zachęcam do lektury.

REGULAMIN

Śladami księdza Józefa Tischnera

kaszubySą w całej Polsce. Członkowie Stowarzyszenia „Drogami Tischnera” wędrowali nimi w Bieszczadach, Górach Świętokrzyskich, na Mazurach i na Podlasiu. W tym roku, dzięki inicjatywie prof. Mieczysława Ronkowskiego (członka Instytutu Kaszubskiego) wspieranego przez Kazimierza Tischnera, odwiedziliśmy Kaszuby. W ciągu ośmiu dni (7-15 lipca 2016) przemierzyliśmy dziesiątki kilometrów odkrywając piękno regionu, w którym często bywał ks. prof. Józef Tischner. Naszą bazą wypadową było Chmielno – perła Kaszub, miejscowość w województwie pomorskim położona nad dwoma jeziorami – Białym i Kłodne. Z pensjonatu „Krystian” codziennie wyjeżdżaliśmy na wycieczki.

Wyprawa na Kaszuby

Kolega Mieczysław Ronkowski przysłał nam roboczy program pobytu na Kaszubach w dniach 7-15 lipca 2016. Jak wcześniej wspomniałem jest to wersja „beta”, która z pewnością ulegnie pewnym modyfikacjom.


Zapisy  i informacje szczegółowe u organizatora:
Mieczysław Ronkowski:
mronk@ely.pg.gda.pl
m.ronkowski@eia.pg.gda.pl
m.ronkowski@gmail.com
kom. 604 69 69 15
Termin zapisów do 15 czerwca 2016 r
Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Pierwszeństwo uczestnictwa mają członkowie Stowarzyszenia Drogami Tischnera.


kaszuby

„KASZUBY 2016”

Kaszubskie szlaki: atrakcje, niespodzianki i tajemnice zapisane w przestrzeni 7 lipca (czwartek) – 15 lipca (piątek) 2016 r.

Termin: 7 – 15 lipca 2016 roku.

Ilość uczestników: 25-30 osób.

Noclegi: Chmielno, pensjonat „Krystian”.


7 lipca ( czwartek) 2016r.

Dojazd do Chmielna:

zakwaterowanie w pensjonacie „Krystian”.

8 lipca  (piątek) 2016r.

Zwiedzanie okolicy – Pojezierza Kaszubskiego (autokar):

XV Rajd Tischnerowski w Zakopanem

10 „W górach jest wszystko, co kocham, góry to przystań, niekończąca się nadzieja, że można żyć życiem i wierzyć, nie dotykając.”

  /Ks. Józef Tischner/

Dnia 8-9 października 2015 roku odbył się XV Rajd Tischnerowski. Organizatorem tegorocznej imprezy było Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem. W rajdzie wzięło udział 13 szkół z Rodziny Szkół Tischnerowskich z całej Polski.

W czwartkowy poranek wszyscy uczestnicy byli uroczyście przywitani na apelu przez dyrektora szkoły  – mgra inż. Bogdana Wojnarskiego. Powitaniu towarzyszył krótki śpiew góralski zaprezentowany przez uczennice gimnazjum. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy i przydzieleni trzem przewodnikom tatrzańskim, a zarazem pracownikom szkoły. Pani Anna Tylka-Suleja (nauczycielka niemieckiego), Pan dyrektor Bogdan Wojnarski i Pan Tomasz Szybka (pedagog szkolny) ruszyli na tatrzańskie szlaki, obierając trzy różne trasy, ale jeden wspólny cel, którym był Czarny Staw Gąsienicowy i schronisko „Murowaniec”.

Śląski „afterek” w Wysowej

014 IMG_69386 k+h_resizeKończąc naszą wakacyjną podróż szlakami ks. Tischnera pod hasłem „Śląsk. Etos pracy i piękno przyrody” mieliśmy już zaplanowane powycieczkowe spotkanie. Jego organizacją zajęli się Bożenka i Krystian Tomankowie. Do Wysowej, w pierwszy weekend października przyjechaliśmy pełni nadziei, że będą to dni pełne wspomnień, ale przede wszystkim radości z bycia razem i oczywiście nie zabraknie planów na najbliższe wakacje. I tak właśnie było.